Zakup samochodu to często jeden z najważniejszych i największych wydatków w życiu człowieka. Podejmowaniu decyzji o nim towarzyszy wiele emocji, które mogą utrudniać racjonalny i trafny wybór, a szeroka oferta marek i modeli przyprawia o zawrót głowy każdego, kto na co dzień nie fascynuje się motoryzacją. W grę wchodzi wygląd, cena, dodatkowe funkcjonalności, ale przede wszystkim bezpieczeństwo kupującego i jego najbliższych, dlatego od trafnego wyboru zależy bardzo wiele. Oto krótki przewodnik po tym, na co warto zwrócić uwagę.

ABC kupującego samochód

  • Spisz swoje oczekiwania – podczas oglądania samochodów nadmiar bodźców i emocji może zawrócić w głowie. O wiele sprawniej będziesz nawigował po prezentowanej Ci ofercie, jeśli z góry wytyczysz sobie najważniejsze drogowskazy i zabierzesz ze sobą małą ściągę.
  • Dobrze przemyśl swój budżet – nikt nie lubi wydawać pieniędzy, ale jakość kosztuje, dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań samochodu dobrze przemyśl ile jesteś gotowy na to przeznaczyć i zastanów się czy za te pieniądze znajdziesz to czego potrzebujesz.
  • Zdecyduj o rodzaju silnika – benzyna, diesel, gaz, energia elektryczna czy hybryda – to dylemat na serię artykułów. Spróbuj się przygotować na ten najważniejszy wybór, zdobywając odpowiedni zasób rzeczowych informacji.
  • Pomyśl, jak będziesz używać samochodu – codzienne jeżdżenie po mieście i szukanie miejsc parkingowych w ścisku, czy może rodzinne wyjazdy w dalekie trasy? A może jedno i drugie? Przemyśl jakie cechy powinien posiadać samochód, aby sprawdzał się on dla Ciebie w każdych okolicznościach.
  • Wybierz niezbędne funkcjonalności – kamery cofania, podgrzewanie siedzeń, pojemny bagażnik, alarm niezamierzonego przekroczenia linii, usługi komunikacyjne czy moduł Bluetooth – katalog możliwych usprawnień i udogodnień wydaje się dziś nie mieć końca, dlatego przygotuj listę, które z nich są dla Ciebie niezbędne, a które mile widziane.
  • Wybierz zaufanego dealera – udaj się do salonu, który od dawna znajduje się na rynku i ma na potwierdzenie tego odpowiedni zasób pozytywnych opinii, o których możesz przekonać się, szukając w Internecie lub pytając znajomych.
  • Zabierz ze sobą kogoś, komu ufasz – co dwie głowy to nie jedna i tak jest również w tym przypadku. Druga para uszu i oczu może pomóc Ci wyjaśnić wszystkie niezbędne kwestie przed zakupem i dokonać trafnego wyboru np. zadając pytania, które Tobie nie przyjdą na myśl.
  • Bądź otwarty na możliwości – być może masz już z tyłu głowy konkretny model samochodu, pamiętaj jednak, że warto być otwartym na możliwości i może się okazać, że inne rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze, dlatego nie wahaj się wysłuchać szerszych informacji o ofercie sprzedającego.
  • Znajdź miejsce z dostępnym serwisem – wybierając sprzedawcę z własnym, doświadczonym zapleczem serwisowym ułatwiasz sobie nie tylko przeglądy gwarancyjne, ale i codzienne użytkowanie auta, zdejmując z siebie konieczność szukania dobrego mechanika ilekroć zaistnieje taka potrzeba.

Zdunek – nowe samochody osobowe Citroen

Zdunek to doświadczona marka od lat dostarczająca swoim klientom nowych i używanych samochodów marki Citroen. Zawsze dbamy o nienaganny stan techniczny oferowanych przez nas pojazdów, oraz najwyższy poziom obsługi klienta. Nasi przeszkoleni eksperci są przygotowani, aby fachowo i wyczerpująco udzielać informacji oraz doradzać w całym procesie zakupu i użytkowania naszych samochodów. Klientów z Gdańska, Trójmiasta i okolic zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą i kontaktu.