Każdy przedsiębiorca inwestujący w narzędzie pracy oczekuje, że wspomoże go ono w wykonywaniu obowiązków firmowych. Niezależnie od branży, jakiekolwiek sprzęty służące działaniom biznesowym powinny odznaczać się niezawodnością, długą żywotnością i możliwie jak najniższym kosztem utrzymania. Doskonałym tego przykładem są właśnie samochody dostawcze, których występowanie da się zauważyć w wielu sektorach przemysłu.

Decyzję o kupnie samochodu dostawczego podejmuje się współcześnie nie tylko z myślą o sporej ładowności. Ma to być pojazd przede wszystkim komfortowy, wszechstronny i oczywiście bezawaryjny. Czynniki wpływające na jego wybór mogą być niejednokrotnie dużo bardziej skomplikowane niż większości z nas mogłoby się wydawać. W ofercie Grupy Zdunek CITROËN znajdą Państwo różne segmenty aut dostawczych francuskiego producenta, których zakup może być zwieńczony atrakcyjną formą finansowania dla każdej firmy.

Niezawodny samochód dostawczy – inwestycja na długie lata

Prowadzenie firmy nie jest niczym łatwym i może niejednokrotnie sprawiać problemy. Ważne więc, żeby złośliwość rzeczy martwych nie dokładała przedsiębiorcom kłopotów. Zakup niezawodnego auta dostawczego pozwoli skupić się wyłącznie na obowiązkach firmowych, a przy tym zapewni pełen komfort i bezpieczeństwo wszystkich osób zatrudnionych. Warto więc przyjrzeć się dokładnie poszczególnym modelom i zwracać uwagę na sprawdzone opinie posiadaczy.

Z punktu widzenia właściciela firmy, pojazd tego rodzaju ma za zadanie spełniać jedynie swoją rolę przewozu towarów bądź sprzętu. Mało kto zwraca więc uwagę na komfort podczas podróżowania. Jak się jednak okazuje, to spory błąd. Autami dostawczymi poruszają się zazwyczaj pracownicy firmy, którzy niejednokrotnie pokonują nimi setki, a nawet tysiące kilometrów w krótkim czasie. Wpływ niewygodnej i męczącej jazdy na ich ogólną kondycję, może przełożyć się na zaniżoną efektywność pracy. To z kolei odbije się na zyskach ogólnych.

Podczas zakupu samochodu dostawczego warto pomyśleć nad ogólnymi kosztami utrzymania. Kluczową rolę odgrywa tutaj średnie spalanie, ale również kwoty powstałe na skutek wykonywania koniecznych napraw i przeglądów. O ile znalezienie pojazdu z oszczędnym i dynamicznym silnikiem do trudnych nie należy, o tyle sam fakt przewidzenia awarii i usterek jest znacznie trudniejszym zadaniem. Lepiej więc nie martwić się tym na zapas i podczas zakupu skorzystać z opcji przedłużonego pakietu ochrony i eksploatacji samochodu.

Typy nadwozia samochodów dostawczych

Chcąc odpowiedzieć na pytanie jaki samochód dostawczy warto kupić, trzeba najpierw zastanowić się nad jego faktycznym przeznaczeniem. Zdecydowanie, najczęściej spotykanymi samochodami dostawczymi są tzw. furgony. To samochody o jednolitej budowie ze sztywnymi ścianami, jednak w praktyce podzielone na dwie części. Pierwsza przestrzeń umieszczona najbardziej z przodu to kabina kierowcy i pasażerów. Zazwyczaj posiada ona dwa lub trzy miejsca – w zależności od wielkości pojazdu. Tuż za nią znajduje się powierzchnia załadunkowa, służąca do przewozu towarów bądź sprzętów różnego rodzaju. Niekiedy przestrzeń towarowa może zostać otwarta zarówno z tyłu, jak i przesuwnymi drzwiami bocznymi. Przykładem takiego rozwiązania jest dostępny w ofercie Grupy Zdunek CITROËN BERLINGO VAN. To samochód należący do grupy mniejszych pojazdów załadunkowych, idealnie spisujący się w kwestii przewozu narzędzi pracy u monterów czy instalatorów.

Znacznie większym modelem jest CITROËN JUMPER. Ten również wyróżnia się obecnością przesuwnych drzwi w części towarowej, co z powodzeniem stosowane jest chociażby w firmach kurierskich.

Furgon nie jest jedynym typem nadwozia, obecnym w samochodach dostawczych. Oprócz niego można wyróżnić jeszcze samochody typu pick-up, auta skrzyniowe bądź nawet chłodnie. Wszystkie te pojazdy są stawiane na podwoziu samochodów osobowych, co nie zalicza ich do grupy ciężarówek i nie wymaga wyższych od B1 kategorii prawa jazdy.

Podsumowanie – czego być świadomym podczas zakupu auta do firmy?

Decydując się na zakup samochodu dostawczego do firmy, przedsiębiorcy powinni brać pod uwagę te same czynniki, co w przypadku pojazdów kupowanych na własny użytek. Różnica polega jednak na tym, że oprócz niezawodności, komfortu prowadzenia i wyposażenia, istotna jest także ładowność wraz z przeznaczeniem pojazdu.

Podczas inwestowania w samochód dostawczy warto być świadomym, iż będzie to rzecz służąca przez długie lata. Z tego względu, doszukiwanie się maksymalnych oszczędności i wybór najtańszego rozwiązania może wcale nie okazać się trafnym. Suma kosztów napraw i straty związane z obniżeniem efektywności pracy przez wzgląd na brak środka przewozu towarów, mogą być nawet kilkukrotnie wyższe od kwoty pieniędzy, którą teoretycznie zaoszczędzilibyśmy przy zakupie. Warto więc wybierać sprawdzonych producentów samochodów dostawczych i już teraz zapoznać się z szeroką ofertą gdańskiego dealera Grupy Zdunek CITROËN.