NOWY CITROËN C5 X / C5 X HYBRID

ODWAŻNY STYL I ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA: DOŚWIADCZENIE PEŁNEJ HARMONII

Nowy Citroën C5 X to wyjątkowe połączenie elegancji sedana, dynamicznej linii kombi i podwyższonej sylwetki SUV-a. Samochód zapewnia pasażerom doskonałe samopoczucie dzięki zastosowaniu rozwiązań programu Citroën Advanced Comfort®, które tworzą we wnętrzu klimat kojarzący się z wygodnym salonem. Nowy Citroën C5 X wyposażony jest w zaawansowane technologie umożliwiające półautonomiczną jazdę oraz nowy interfejs komunikacyjny z ekranem dotykowym 12″ i funkcją rozpoznawania głosu. Samochód dostępny jest w wersji hybrydowej plug-in lub benzynowej. Wybór należy do Ciebie!

STYL

ODWAŻNY STYL I ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA: DOŚWIADCZENIE PEŁNEJ HARMONII

C5 X jest jedyny w swoim rodzaju. Nadwozie to połączenie elegancji sedana z długą maską, dynamicznego charakteru kombi z pojemnym bagażnikiem i podwyższonej sylwetki SUV-a z dużymi kołami.

PŁYNNE I AERODYNAMICZNE LINIE

Nowy Citroën C5 X to prawdziwy powiew świeżości w stosunkowo tradycyjnym segmencie samochodów klasy średniej.
Dzięki dużej pokrywie i niskiemu progowi załadunku dostęp do bagażnika jest bardzo łatwy.

Długa maska, wyraziste kształty, wysoko poprowadzona linia szyb i przetłoczenia nad tylnymi nadkolami nadają samochodowi unikalny, aerodynamiczny wygląd.
Długa linia dachu zakończona jest aerodynamicznym spojlerem unoszącym się w powietrzu. Drugi spojler w kolorze czarnym zwiększa siłę docisku i stabilność podczas hamowania.

PODWYŻSZONE NADWOZIE

Samochód ma podwyższone nadwozie dzięki zastosowaniu dużych kół o średnicy 720 mm i zwiększonemu prześwitowi w porównaniu do klasycznych hatchbacków.
Wysoka pozycja za kierownicą zapewnia kierowcy poczucie bezpieczeństwa i poprawia widoczność.

IDENTYFIKACJA ŚWIETLNA

Z przodu i z tyłu Nowego Citroëna C5 X zastosowano nową identyfikację świetlną Marki, która nawiązuje do kształtu litery V.
Pojawiła się ona po raz pierwszy w Nowym C4.

Już z daleka widać, że to Citroën! Dzięki nowej identyfikacji samochód wyróżnia się na tle innych i jest doskonale widoczny na drodze zarówno w trakcie dnia, jak i w nocy. Podkreśla ona również oryginalną sylwetkę Nowego Citroëna C5 X. System oświetlenia w każdej wersji w gamie wykorzystuje projektory LED.

6 KOLORÓW NADWOZIA

Nowy Citroën 5 X umożliwia wybór jednego z 6 metalizowanych lub perłowych lakierów nadwozia:

 • Gris Amazonite
 • Blanc Nacré
 • Gris Magnétique
 • Gris Platinium
 • Gris Acier
 • Noir Perla Nera

Każdy kolor (z wyjątkiem czarnego) może być połączony z dachem Noir Perla Nera, podkreślającym elegancki charakter samochodu.

WERSJE WYKOŃCZENIA WNĘTRZA

Nowy C5 X odzwierciedla filozofię Marki, której esencją jest personalizacja. Oryginalne i wyrafinowane wersje wykończenia wnętrza można skonfigurować zgodnie z własnym gustem. Minimalistyczna konfiguracja standardowa wyposażona jest w siedzenia pokryte szarą tkaniną z motywem szewronów. Oprócz niej dostępnych jest pięć innych wersji wykończenia:

 • Urban Grey
 • Metropolitan Grey
 • Metropolitan Blue
 • Hype Black
 • Hype Adamantium

Przestronne wnętrze wprowadza pasażerów w stan pełnej harmonii. Zostało wykończone z wyjątkową dbałością o detale, materiały wykończeniowe i dobór odpowiednich zestawień kolorystycznych. Znajdziesz w nim m.in.:

 • Najwyższej jakości tkaniny i skóry zainspirowane luksusowymi walizkami i światem dalekich podróży
 • Trzy rodzaje paneli dekoracyjnych, w tym o wyglądzie teksturowanego drewna z motywem szewronów
 • Miękkie w dotyku materiały w pobliżu miejsca kierowcy i pasażera, m.in. na podłokietnikach, konsoli centralnej i panelu na desce rozdzielczej

AKTYWNE ACTIVE CITROËN ADVANCED COMFORT®

Wszystkie wersje Nowego Citroëna C5 X wyposażone są w unikalne zawieszenie Citroën Advanced Comfort®. Wywołuje ono efekt, z którego słynęły legendarne modele Marki, a przypominający podróżowanie latającym dywanem. Rozwiązanie to doskonale radzi sobie z nierównościami, dziurami w nawierzchni, progami zwalniającymi i innymi przeszkodami.
C5 X w wersji z napędem hybrydowym plug-in zapewnia pasażerom jeszcze wyższy poziom komfortu dzięki rozwiązaniu Citroën Advanced Comfort® Active Suspension, które debiutuje w tym modelu. Koncepcja ta jest połączeniem technologii Progressive Hydraulic Cushions®* i aktywnego zawieszenia. W trakcie jazdy system dostosowuje sztywność każdego z kół do zidentyfikowanych warunków na drodze.
Czujniki analizują stan nawierzchni i nierówności, po czym przekazują informacje do komputera, który w czasie rzeczywistym koryguje ustawienia zawieszenia każdego z kół zapewniając maksymalny komfort wszystkim pasażerom samochodu.
Oprócz czujników systemu ESP inteligentne zawieszenie wykorzystuje dane z czujników pozycji pionowej oraz prędkości obrotowej kół, dzięki czemu analizuje zarówno ruchy nadwozia, jak i rytm jazdy. Zawieszenie wywołuje wrażenie komfortu absolutnego i unoszenia się nad jezdnią podczas jazdy na wprost, zapewniając przy tym doskonałą przyczepność na zakrętach. *progresywne ograniczniki hydrauliczne

KLIMAT LUKSUSOWEGO SALONU

Wyraziste linie, zaawansowana technologia i imponujące wymiary: projektanci Nowego Citroëna C5 X stworzyli wnętrze, którego klimat kojarzy się z luksusowym salonem. Dzięki wyrafinowanemu wzornictwu i dbałości o najdrobniejsze detale kokpit jest przestrzenią doskonałego samopoczucia. Dyskretne podświetlenie niektórych elementów wywołuje wrażenie, jakby unosiły się w powietrzu. Rozwiązanie to rozświetla przy tym wnętrze i dodaje mu lekkości oraz elegancji.

PRZESTRONNE WNĘTRZE

Przestronność była jednym z priorytetów w procesie projektowania Nowego Citroëna C5 X.

Komfortowe fotele z przodu wraz z elegancką deską rozdzielczą tworzą dużą i wygodną przestrzeń dla kierowcy i pasażera. Każdy z pasażerów może zrelaksować się w trakcie jazdy dzięki bardzo dużej przestrzeni na nogi i nad głowami oraz imponującej szerokości wnętrza.

To prawdziwe zaproszenie do podróżowania w warunkach komfortu absolutnego.

POJEMNY BAGAŻNIK

WSZYSTKIE ZALETY KOMBI

Nowy Citroën C5 X ma pojemny bagażnik, który przypomina ten z samochodów z nadwoziem kombi, z szerokim i kwadratowym otworem, niskim progiem załadunku i prostymi ścianami bocznymi. Po złożeniu tylnego siedzenia powstaje płaska podłoga.

PRAKTYCZNY W CODZIENNEJ EKSPLOATACJI

Aby ułatwić korzystanie z bagażnika i zabezpieczyć przechowywane w nim rzeczy, wyposażyliśmy go w zintegrowaną roletę. Automatycznie sterowana pokrywa ma funkcję bezdotykowego otwierania i zamykania, dzięki której masz doskonały dostęp do bagażnika w każdych warunkach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I UMÓW SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ!
Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń