Używane samochody cieszą się w Polsce dużą popularnością. Nie każdy jednak wie, że używane auta można kupić nie tylko od prywatnych handlarzy, ale również w markowych salonach. Sprawdź, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania i na co zwrócić uwagę, kupując używane samochody z salonu Citroena.

Używany Citroen od dealera — wady i zalety zakupu

Używane samochody Citroena kupisz nie tylko u prywatnych handlarzy, ale także w oficjalnych salonach. Zakup auta z salonu ma liczne zalety. Przede wszystkim można mieć całkowitą pewność, że pojazd jest sprawdzony, a jego stan nie odbiega od deklaracji dealera.
Zakup używanego auta od osoby prywatnej to zawsze ryzyko. Wady i usterki często wychodzą dopiero po pewnym czasie i ciężko pociągnąć prywatnego handlarza do odpowiedzialności. Zresztą nawet sami sprzedawcy nie zawsze są świadomi mankamentów pojazdu.
Używane samochody z salonu to jednak zupełnie inna sprawa. Dealerzy dają na nie gwarancję, a za jakość ręczą swoją reputacją. Takie auta po prostu muszą być zgodne z opisem, a nawet jeśli w trakcie użytkowania pojawią się problemy, zostaną szybko naprawione.
Auto używane od dealera Citroena to także znana i pewna historia pojazdu. Są to często pojazdy użytkowane przez jednego właściciela. Trafiają do sprzedaży, kiedy poprzedni kierowca decyduje się np. na wymianę na nowszy model. Używane samochody od dealera są więc w doskonałym stanie technicznym, świetnie wyglądają i często mają “na karku” zaledwie kilka lat.

Na co zwracać uwagę, kupując używany samochód z salonu Citroena?

Dealerzy Citroena oferują używane auta dla klientów indywidualnych i firm. Przy ich zakupie trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Liczy się przede wszystkim stan techniczny i to on powinien być głównym kryterium wyboru. Używane auta od dealera Citroena zazwyczaj są w doskonałym stanie, ale zawsze warto zapytać o dokładną historię serwisową, bezwypadkowość czy pochodzenie pojazdu. Sprawdzić należy też przebieg — wiadomo, że im większy, tym większe ryzyko zużycia czy uszkodzenia różnych części.

Kupując używanego Citroena z salonu, należy też sprawdzić stan wnętrza. Po wyglądzie kokpitu i tapicerki często można ocenić, jak poprzedni właściciel dbał o auto i jakie miał do niego podejście. Warto zatem sprawdzić nie tylko pobieżny wygląd najbardziej widocznych elementów, ale również różne zakamarki i detale.

Ostatecznie jednak warto zaufać dealerowi. Używane samochody z salonu obejmuje gwarancją, więc dealerowi nie opłaca się ukrywać usterek i mankamentów tak, jak ma to miejsce przy zakupie od osoby prywatnej.

Samochody używane z salonu Citroen Zdunek

Salon Citroen Zdunek z Gdańska oferuje nowe i używane samochody Citroen. Firmę wyróżnia indywidualne podejście do każdego klienta, dbałość o najwyższą jakość, korzystne warunki gwarancji oraz profesjonalny serwis.

Używane samochody z salonu Citroen Zdunek to pojazdy w doskonałym stanie technicznym, świetnie wyglądające i spełniające wymagania wszystkich klientów. Dostępne są różne modele o odmiennym wyposażeniu i parametrach, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Citroen Zdunek oferuje używane samochody dla klientów indywidualnych i firm. Są to więc auta osobowe różnych klas, jak i busy czy pojazdy dostawcze. Możliwa jest jazda próbna, która pozwala na osobiste sprawdzenie auta i podjęcie świadomej decyzji o jego zakupie. Co więcej, Citroen Zdunek z Gdańska świadczy też usługi serwisowe i blacharsko-lakiernicze na licencji Carrosserie Services. To zatem najlepszy wybór dla osób szukających używanego samochodu z salonu Citroena.